Henkilöstö

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@hrsk.fi

Opettajiin nopein yhteys WILMAn kautta. Jos tunnuksesi tai salasanasi ovat kadonneet, ota yhteys kansliaan.

Rehtori

Kivinen Kari

Apulaisrehtorit

Pippuri Pirjo (lukio)
Piipponen Anu (yläkoulu, luokat 7-9)
Aavikko Sari (alakoulu, luokat 1-6)
Quemener Matthias
(ranskankielisen opetuksen apulaisrehtori)

Koordinaattori

Leporini Laure

Esiluokan opettajat

Chireux Alexandre
Leppänen Kati
Servomaa Heidi

Luokanopettajat

Barret Julie
Bouttier Romain
Caillault Sébastien
Cailliau Astrid
Delval Jérémy
Heraud Freddy
Junttila Maarit
Kauppila Kaarina
Kukkanen Merja
Laitinen Ulla
Lassinharju Juha
Merikallio Leena
Penttala Kaija
Pinoteau Romain
Salo Anu-Mari
Soininen Merja
Soleilhavoup Fanny
Tousignant Pierre

Äidinkieli

Kumenius Johanna
Sallinen Pirjo
Salonen Leena

Suomi toisena kielenä

Toivonen Maarika

Ranska

Amalou Djamal
Bouttier Tuula
Delannoy Cécile
Hasan Eva-Lisa
Moine Aleksi
Olivès Essi
Sirviö Elina

Englanti

Arffman Arja
Hasan Eva-Lisa
Manninen Maria
Sirviö Elina

Ruotsi

Ahonen Hannele
Heikka Pertti

Saksa

Suurnäkki Marko

Espanja

Konnu Heli

Italia

Olivès Essi

Venäjä

Jyrkönen Irina

Matematiikka, fysiikka,
kemia ja tietotekniikka

Amalou Djamal
Gabrielsson Marika
Kivioja Marja
Laine Terhi
Leporini Laure
Peltola Virva
Pippuri Pirjo

Biologia, Maantieto

Sotkas Panu
Virtanen Sini

Historia ja yhteiskuntaoppi

Barret Julie
Tikanoja Tuomas
Uitto Valentina
Virta Juha

Uskonto

Mikkilä-Huttunen Leena (ortodoksinen)
Mänttäri Laura (ev.lut. uskonto,
elämänkatsomustieto, psykologia, filosofia)
Seddiki Madjid (islam)
Uitto Valentina (ev.lut. uskonto, elämänkatsomustieto)
Wartiainen Tarja (katolinen)

Kotitalous

Kalaniemi Emmi

Kuvataide

Lamarre Rosanne
Linnakoski Marleena

Käsityö

Alm Mirva (tekninen työ)
Tavaststjerna Marjo-Riitta (tekstiilityö)

Liikunta

Jyry Virpi
Kallioniemi Marja
Niemelä Esa

Musiikki

Panelius Katarina

Erityisopettajat

Droesbeke-Kallio Christine (ranskankielinen)
Pihlaja Raisa (yläkoulu)
Saarinen Essi (alakoulu)

Oppilaanohjaus

Heiskanen Tuija (lukio)
Piipponen Anu (7. luokka)
Suurnäkki Marko (9. luokka)

 

Johtokunnan jäsenet
1.10.2015 – 30.9.2019

Arja Kukkonen, puheenjohtaja
Pihla Honka-aho, varapuheenjohtaja

Huoltajien edustajat:

Simo Nurmi (varsinainen jäsen)
Pihla Honka-aho (varsinainen jäsen)
Johanna Järvinen-Tassopoulos (varajäsen)
Kalevi Saarela (varajäsen)

Opettajien edustajat:

Merja Kukkanen (varsinainen jäsen)
Pirjo Sallinen (varajäsen)

Muun henkilökunnan edustajat:

Olli Rantala (varsinainen jäsen)
Esa Airaksinen (varajäsen)

Suomi-Ranska yhdistystenliiton edustajat:

Therese Almén (varsinainen jäsen)
Ulla Tuomarla (varajäsen)

Opiskelijoiden edustajat:

Tuisku Uski, oppilasjäsen (varsinainen jäsen)

Ranskan valtion edustaja:

Marie-Laure Lions-Olivieri

Muut jäsenet ja asiantuntijat:

Arja Kukkonen, Opetusvirasto
Arjariitta Heikkinen, Opetusvirasto
Opetusneuvos Kristina Kaihari, asiantuntija

Talouspäällikkö

Tarvainen Mira

Opintosihteeri

Sipiläinen Sari (yläkoulu ja lukio)

Toimistosihteerit

Röppänen Raisa (esi- ja alakoulu)
Nikula Minna (tilavuokraus ja myyntilaskutus)

Esiluokan avustajat

Huusko-Crépin Tiina
Kabalu-Magnier Fallon
Kylmäkoski Krista

Koulunkäyntiavustajat

Kunnas Juho (siviilipalvelus)
Mattila Sirpa
Marttila Ulla
Rahikainen Jere (siviilipalvelus)

Kuraattori

Heikkinen Kati

Kirjastonhoitaja

Rantala Olli

Huoltomestari

Airaksinen Esa

Vahtimestari

Malmström John

Terveydenhoitaja

Leppälä Henna
Sipinen Henna
(Yhteydenotot puhelimitse)

Koululääkäri

Riitta Heiskanen

Psykologi

Minna Utriainen

IT-tukihenkilö

Taivalantti Jori