Valitse sivu

Henkilöstö

Sähköpostiosoitteet ovat muotoa: etunimi.sukunimi@hrsk.fi

Opettajiin nopein yhteys WILMAn kautta. Jos tunnuksesi tai salasanasi ovat kadonneet, ota yhteys kansliaan.

 

Rehtori

Kivinen Kari

 

Apulaisrehtorit

Pippuri Pirjo (lukio)
Piipponen Anu (yläkoulu, luokat 7-9)
Aavikko Sari (alakoulu, luokat 1-6)
Quemener Matthias
(ranskankielisen opetuksen apulaisrehtori)

 

Talouspäällikkö

Soini Mira

 

Hallintoassistentti

Repo Janita

 

Opintosihteeri

Sipiläinen Sari (yläkoulu ja lukio)

 

Toimistosihteeri

Röppänen Raisa (esi- ja alakoulu)

 

Esiluokan avustajat

Huusko-Crépin Tiina
Kabalu-Magnier Fallon
Maija Jussila

 

Koulunkäyntiavustajat

Hanninen Pascale
Huttunen Aleksi (siviilipalvelus)
Lorry Camille
Luis Fernando (siviilipalvelus)
Mattila Sirpa
Miettinen Erno (siviilipalvelus)

Kuraattori

Elina Pulkkinen

 

Kirjastonhoitaja

Rantala Olli

 

Huoltomestari

Airaksinen Esa

 

Vahtimestari

Malmström John

 

Terveydenhoitaja

Leppälä Henna
Sipinen Henna
(Yhteydenotot puhelimitse)

 

Koululääkäri

Riitta Heiskanen

 

Psykologi

Minna Utriainen

 

IT-tukihenkilö

Taivalantti Jori

 

Esiluokan opettajat

Berthe Bastien
Leppänen Kati
Servomaa Heidi

 

Luokanopettajat

Bouttier Romain
Caillault Sébastien
Delval Jérémy
Heraud Freddy
Kauppila Kaarina
Kukkanen Merja
Laitinen Ulla
Lassinharju Juha

Le Du Jérémy
Merikallio Leena
Penttala Kaija
Pinoteau Romain
Raatikainen Juho
Räisänen Maarit
Salo Anu-Mari
Soininen Merja
Tousignant Pierre
Äidinkieli

Kumenius Johanna
Sallinen Pirjo
Salonen Leena

 

Suomi toisena kielenä

Soininen Merja
Toivonen Maarika

 

Ranska

Boyer Blandine
Bouttier Tuula
Delannoy Cécile
Hakonen Lilli
Konnu Heli
Moine Aleksi
Olivès Essi
Quemener Matthias

 

Englanti

Arffman Arja
Manninen Maria
Raatikainen Juho
Suurnäkki Marko

 

Ruotsi

Ahonen Hannele
Heikka Pertti

 

Saksa

Suurnäkki Marko

 

Espanja

Konnu Heli

 

Italia

Olivès Essi

 

Matematiikka, fysiikka,
kemia ja tietotekniikka

Amalou Djamal
Gabrielsson Marika
Kivioja Marja
Laine Terhi
Lejeune Emilie
Peltola Virva
Pippuri Pirjo

 

Biologia, Maantieto

Aalto Eva
Sotkas Panu
Virtanen Sini

 

Historia ja yhteiskuntaoppi

Barret Julie
Uitto Valentina
Virta Juha

 

Uskonto

Mikkilä-Huttunen Leena (ortodoksinen)
Mänttäri Laura (ev.lut. uskonto,
elämänkatsomustieto, psykologia, filosofia)
Seddiki Madjid (islam)
Uitto Valentina (ev.lut. uskonto, elämänkatsomustieto)
Wartiainen Tarja (katolinen)

 

Kotitalous

Virmo Niina

 

Kuvataide

Lamarre Rosanne
Linnakoski Marleena

 

Käsityö

Alm Mirva
Tavaststjerna Marjo-Riitta

 

Liikunta

Jyry Virpi
Kallioniemi Marja
Niemelä Esa

 

Musiikki

Panelius Katarina

 

Erityisopettajat

Airola Irkka (esikoulu ja alakoulu)
Satu Leskinen (yläkoulu)
Sirviö Elina (ranskankielinen)

 

Oppilaanohjaus

Kentala Essi (9. luokat ja lukio)
Piipponen Anu (7. luokka)

 

Johtokunnan jäsenet
1.10.2019 – 30.9.2023

Pihla Honka-aho, puheenjohtaja

 

Huoltajien edustajat:

Pihla Honka-aho (varsinainen jäsen)
Simo Nurmi (varsinainen jäsen)
Susanna Metsälampi  (varajäsen)
Annina Tanhuanpää (varajäsen)

Opettajien edustajat:

Julie Barret (varsinainen jäsen)
Pirjo Sallinen (varajäsen)

Muun henkilökunnan edustajat:

Olli Rantala (varsinainen jäsen)
Esa Airaksinen (varajäsen)

Suomi-Ranska yhdistystenliiton edustajat:

Therese Almén (varsinainen jäsen)
Joel Monserrat-Puumala (varajäsen)

Opiskelijoiden edustajat:

Boutnine Wissal, oppilasjäsen (varsinainen jäsen)
Kira Ojavuo, oppilasjäsen (varajäsen)

Ranskan valtion edustaja:

Gaëlle Hourriez-Bolatre 

Muut jäsenet ja asiantuntijat:

Taina Tervonen, (varapuheenjohtaja)  Kasvatuksen ja koulutuksen toimiala, Helsinki
Moa Thors (varajäsen), Kasvatuksen ja koulutuksen toimiala, Helsinki
Opetusneuvos Kristina Kaihari, asiantuntija, Opetushallitus