Sélectionner une page

Adresse

Helsingin ranskalais-suomalainen koulu

Raumantie 4, 00350 Helsinki

Autre adresse :
Campus (alakoulu ja lukio)
Tietokuja 2 / Laajalahdentie 23 (IBM-talo)

Horaires d’ouverture du secrétariat

Lundi, mercredi et vendredi

Horaires 9.00 – 15.00 

Contact 

Proviseure Ouakrim-Soivio Najat p. 0295 33 2521 

Proviseure adjointe (lycée) Pippuri Pirjo p. 0295 33 2522 / pirjo.pippuri@hrsk.fi

Proviseure adjointe (collège, classes 7-9) Piipponen Anu p. 0295 33 2523 / anu.piipponen@hrsk.fi

Proviseure adjointe (préscolaire et primaire / classes 1-6) Kukkanen Merja p. 0295 33 2524 / merja.kukkanen@hrsk.fi

Proviseur adjoint des études francophones Quemener Matthias p. 0295 33 2525 / matthias.quemener@hrsk.fi

Secrétaire (collège, lycée) Sipiläinen Sari p. 0295 33 2512 / sari.sipilainen@hrsk.fi

Secrétaire (préscolaire et primaire) Fontaine Tytti p. 0295 33 2519 / tytti.fontaine@hrsk.fi

Secrétaire Repo Janita p. 0295 33 2548 / janita.repo@hrsk.fi

Téléphone urgences du préscolaire 0295 33 2534

Téléphone urgences du primaire p. 050 323 5115

Adresse de facturation

Y-tunnus: 0245912-2

VAT-tunnus: FI08297312

OVT-tunnus: 003702459122 (verkkolaskutusosoite)

Verkkolaskuoperaattori: OpusCapita Solutions Oy

Operaattorivälittäjätunnus: E204503

Helsingin ranskalais-suomalainen koulu vastaanottaa vain verkkolaskuja. Mikäli niiden lähettäminen ei järjestelmästänne ole mahdollista, onnistuu se veloituksetta esimerkiksi Postin Verkostopalvelun kautta. Lisätietoa palveluista löytyy osoitteista: https://www.valtiokonttori.fi/palvelu/verkkolaskutus/

Sipiläinen Sari (collège et lycée) : 0295 33 2512 sari.sipilainen@hrsk.fi

Fontaine Tytti : 0295 33 2519 tytti.fontaine@hrsk.fi