Osoite

Helsingin ranskalais-suomalainen koulu

Raumantie 4, 00350 Helsinki

Muut toimipisteet:
Campus (alakoulu ja lukio)
Tietokuja 2 / Laajalahdentie 23 (IBM-talo)

Kanslian aukioloajat

Maanantai – perjantai

klo 9.00 – 15.00 

Yhteystiedot

Rehtori Kivinen Sanna p. 0295 33 2521 / sanna.kivinen@hrsk.fi

Apulaisrehtori (lukio) Pippuri Pirjo p. 0295 33 2522 / pirjo.pippuri@hrsk.fi

Apulaisrehtori (yläkoulu, luokat 7-9) Piipponen Anu p. 0295 33 2523 / anu.piipponen@hrsk.fi

Apulaisrehtori (alakoulu, luokat 1-6) Aavikko Sari p. 0295 33 2524 / sari.aavikko@hrsk.fi

Ranskankielisen opetuksen apulaisrehtori Quemener Matthias p. 0295 33 2525 / matthias.quemener@hrsk.fi

Talous- ja henkilöstöpäällikkö Bergheim-Johansson Margareta p. 0295 33 2551 / margareta.bergheim-johansson@hrsk.fi

Opintosihteeri (yläkoulu ja lukio) Sipiläinen Sari p. 0295 33 2512 / sari.sipilainen@hrsk.fi

Toimistosihteeri Monikainen Katrin p. 0295 33 2519 / katrin.monikainen@hrsk.fi

Hallintoassistentti Repo Janita p. 0295 33 2548 / janita.repo@hrsk.fi

Esikoulun retkipuhelin 0295 33 2534

Alakoulun päivystävä avustaja p. 050 323 5115

Oppilaanohjaus

Kentala Essi (9. luokat ja lukio) p. 0295 332541 / essi.kentala@hrsk.fi
Piipponen Anu (7. luokka) p. 0295 33 2523 / anu.piipponen@hrsk.fi

Laskutusosoite

Y-tunnus: 0245912-2

VAT-tunnus: FI08297312

OVT-tunnus: 003702459122 (verkkolaskutusosoite)

Verkkolaskuoperaattori: OpusCapita Solutions Oy

Operaattorivälittäjätunnus: E204503

Helsingin ranskalais-suomalainen koulu vastaanottaa vain verkkolaskuja. Mikäli niiden lähettäminen ei järjestelmästänne ole mahdollista, onnistuu se veloituksetta esimerkiksi Postin Verkostopalvelun kautta. Lisätietoa palveluista löytyy osoitteista: https://www.valtiokonttori.fi/palvelu/verkkolaskutus/